Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti


Sosyal medya denince akla ilk sosyal platformlar gelse de , sadece sosyal platformları satış kanalı olarak benimseyenlerin değil aynı zamanda diğer kanalların mimarisini çizerken de sosyal medya pazarlaması epey önemli bir yöntemdir. Sosyal Medya müşteri adaylarınıza ulaşmak veya marka bilinirliği sağlamak için en hızlı ve en kolay çözümdür.

Unutmayın ! iyi bir strateji ve doğru bir kullanım rakiplerinizden sizleri fazlasıyla öne çıkaracaktır. Sosyal Medya Kullanımı son zamanlarda efektif bir artış göstererek markaların gözbebeği olmaya başladı. Rakiplerinizden ayrıcalıklı içerikler ve tasarımlar ile hedef kitlenizi şaşırtabilir ve pazarınızı rahatlıkla domine edebilirsiniz.

Etkili Bir Sosyal Medya Stratejisi

Etkili bir strateji oluşturmak iyi bir hedef kitle ile başlayacaktır. Marketing Atölye’nin uzman ekibi sizlerden alacağı geri dönüşler, rakip analizleri ve pazar araştırmaları ile sizlere etkili bir Hedef Kitle oluşturacak.

Hedefler, sosyal medya yönetiminde genelde geri planda tutulsa da , büyümek isteyen markalar, startuplar veya kurumlar için en önemli maddelerden birisidir. Marketing Atölye sizler ile ortak belirleyeceği hedefler doğrultusunda çalışır. Bu hedefler ölçülebilir, gerçekçi ve zamana duyarlıdır.

Her alanda olduğu gibi Anahtar Performans Göstergesi ( KPI ) sosyal medyanın da en önemli maddelerinden birisidir. En çok düşülen hatalardan birisi, sosyal medya stratejilerinde yanlış belirlenen KPI’lar ve bu metriklere çalışma şekillerinin değiştirilmesidir. Marketing Atölye’nin uzman analiz ekibi doğru ve hedefe yönelik KPI’ları oluşturur, takip eder ve sizlere sunar.

Sosyal Medya Yönetim araçları ise işinizi kolaylaştırmak ve daha istatistiksel raporlar sunabilmek için etkili bir yöntemdir. Marketing Atölye tamamen bağımsız yazılımlara sahip olup sosyal medya istatistiklerini ölçme ve değerlendirmeye yönelik araçlar kullanmaktadır.

Hizmetlerimiz

Sosyal medya stratejisi geliştirme

 • Raporlama ve analitikler
 • Ekibinizin eğitimi ve kurumsal hesaplarınızın yönetimi
 • Doğru etkileşim yaklaşımları
 • İçerik pazarlama stratejisi ile paralel sosyal medya aksiyonları
 • Müşterileriniz ve hedef kitlenizin sosyal medya üzerinden izlenmesi
 • Marka imajınızın yönetimi
 • Etki alanınızın arttırılması
 • Marka fanatiklerinizin oluşturulması
 • Hedef kitle ile etkileşiminizin arttırılması
 • Sektörünüze ve hedef kitlenize uygun sosyal medya mecralarının belirlenmesi
 • Her sosyal medya mecrası için en ideal ve en yüksek geri dönüşüm sağlayan stratejinin markanız için belirlenmesi

Sosyal Medya Yönetimi
İlk Analizler ve Planlama

İlk Analizler ve Planlama

Sosyal Medya stratejiniz ve içerik dilleri ile ilgili çalışmalara başlanır

Potansiyel Takvim

Potansiyel Takvim

Aksiyon planı takvime dizilir ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda stratejiler ve ön çalışmalar sizlerin onayına sunulmak üzere hazırlanmaya başlanır.

Ön Çalışmalar ve Revizeler

Ön Çalışmalar ve Revizeler

Onay alınan içeriklerin ve takvimin tamamlanmasıYönlendirilmesi ve paylaşılması

Raporlama ve Keyif

Raporlama ve Keyif

Dönüşüm ve markanızın bilinirliğinin artışlarını keyifle izlerken olağan düzende raporlarınızı alırsınız ve bir sonraki ihtiyaçlarınız için çalışmalara başlanır.

Bizimle iletişime geçin

Ekosistemin partner ajansı Marketing Atölye

Bir mail uzağınızdayız !