Blog / ODTÜ GGT Find Your Co Founder | Marketing Atölye

ODTÜ GGT Find Your Co Founder | Marketing Atölye

Oğuzhan Arnak tarafından Ara 23, 2018 tarihinde yayınlandı

Sosyal Medya Reklam Yönetimi Dijital Pazarlama Girişimcilik

ODTÜ GGT Find Your Co Founder | Marketing Atölye

Ara 23, 2018

Find Your Co Founder | Marketing Atölye
ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğunun düzenlediği Find Your Co-Founder etkinliğinde Ödül Sponsoru Olarak Marketing Atölye 'de oradaydı.


Girişimcilik ekosisteminde, erken aşama girişimlerde en çok dikkat edilen noktalardan birisi olan takım; ortakların iş fikrini gerçeğe dönüştürebilmesi bakımından, potansiyel olarak uygulanabilir bir işten daha önemli ve inandırıcı bir noktadır.

Ekosistem yatırımcılarının erken aşamada en çok değer verdiği konular: Takımların altyapıları, hırsı, vizyoner bakış açıları ve iş fikrine olan inançlarıdır. Bu noktada bir iş fikrinden ziyade takım olmak, daha çok ön plana çıkmıştır.

Marketing Atölye girişimcilik ekosisteminin partner ajansı olarak takımın gücüne inanmakta, girişimcilerin en değerli sermayelerinin ekip içerisindeki azim ve hayalleri olduğunu bilmektedir. Ekosistemde yer edinebilmek, potansiyel müşterileri ve yatırımcıları kendilerine bağlayabilmek adına takım kurdurmayı amaçlayan Find Your Co-Founder etkinliklerinin tüm Türkiye'de yaygınlaşması için elinden gelen çabayı gösteren Marketing Atölye, ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğunun organize ettiği ODTÜ Find Your Co-Founder etkinliğinde takımını başarıyla kuracak olan bir takıma ücretsiz "Girişim Pazarlaması" eğitimi verecektir.


Her girişimin farklı bir pazarlama bakış açısına ve analitik yönetimi olması gerektiğine inanan Marketing Atölye, girişimcilerin her ne alanda uzman olursa olsunlar, dijital pazarlama konusunda tecrübeli olmalarının gerekliliğini vurguluyor. Girişimcilerin yeni gelişen kanallardan haberdar olmaları gerektiğine inanan ve yardımcı yazılımları kullanmalarına öncülük etmeyi amaçlayan Marketing Atölye, kapsamlı bir eğitim ile girişimcilere destek olmayı amaçlıyor.

Her girişimin kendine has bir pazarlama stratejisi olmasının gerektiği bu dönemlerde, hem satış anlamında hem de marka bilinirliği olarak dijitale yönelmek, girişimcilerin başlıca görevlerinden birisi olmalıdır. Bu nedenle profesyonellerin elinden geçmiş olan startupların çok daha başarılı olduğu gözlenmektedir.

Bir startupun altın anahtarı olan pazara giriş stratejileri konusunda eksik olan Türkiye girişimcilerinin önünde yol göstermek ve onlara yeni bir kullanıcı deneyimi yaratmayı amaçlamak bizleri gerçekten gururlandırıyor.

Marketing Atölye - Find Your Co-Founder eğitim içeriğine gelecek olursak:

- Pazara Giriş Stratejileri
- Dijital Kanallar ve Kullanım Özellikleri
- Potansiyel Pazar Araştırması ve Rakip Analizi
- Sosyal Medya Yönetimi ve Strateji Belirleme
-Sosyal Medya Reklamlarına Giriş
- SEO ve İçerik pazarlamasına Giriş
- Ajans Yönetimi
gibi konu başlıklarından bahsedebiliriz.Daha çok ekibin kurulmasını ve daha çok girişimin Türkiye'de doğmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bizimle iletişime geçin

Ekosistemin partner ajansı Marketing Atölye

Bir mail uzağınızdayız !