Blog / Mobil Uyumlu Web Sitesinin Önemi

Mobil Uyumlu Web Sitesinin Önemi

Oğuzhan Arnak tarafından Ara 09, 2018 tarihinde yayınlandı

Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Sitesinin Önemi

Ara 09, 2018

Mobil Uyumlu Web Siteleri İle Daha Çok Müşteri Kazanın
Pek çok insan mobil uyumlu olmayan web sitelerinden hızlıca çıkmaya eğilimlidir.

Günümüz teknolojisinin hızla gelişmesinin ardından özellikle akıllı telefon kullanıcıları, online işlemlerinin bir çoğunu akıllı telefonlarından veya mobil platformlardan gerçekleştirmektedir.

Günümüzde özellikle insanların vaktinin olmaması ve taşınabilir özelliklerinin oluşundan dolayı mobil cihazlar epey önem kazanmıştır. Bu nedenle mobil uyumluluğun dönüşüm oranlarınızda rolü epey önemlidir.

Mobil uyumlu web siteleri, sizleri mobil kullanıcılarla buluşturur. Google sitenizi her anlamda denetlerken mobil uyumu da elbette unutmuyor. Mobilegeddon adını verdiği mobil uyumluluk algoritması tarafından da desteklenmesiyle arama sonuçlarında üst sıralarda olmanızda büyük önem taşımaktadır.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) Dijital Ekonomi Görünümü 2015 (Digital Economy Outlook 2015) raporuna göre Türkiye mobil internet kullanımında Meksika’nın ardından ikinci sırada yer almaktadır.

Bu metrik bizlere gösteriyor ki ülkemizde mobil kullanım oranı her geçen gün artmakta ve sizler mobil uyumlu olmayan web siteleriniz ile her gün belki de onlarca müşteriyi kaybediyorsunuz.

2015 Yılında yapılan araştırmalarda Türkiye’de nüfusun %49’unun aktif internet kullanıcı olduğu ve bu %49luk dilimin %41’ini sadece mobil internet kullanıcılarının oluşturduğu görülmüştür. 2016 ylında bu oranın yaklaşık %15 ~%20 oranları arasında artması öngörülmektedir. Günümüzde web sitelerinin artması ve sanal ortamda rekabetinde ortaya çıkmasıyla birlikte sadece web sitenizin olması değil aynı zamanda internette bulunabilir olmanız da oldukça önemlidir. Ayrıca bulunabilir olmadığınız sürece sitenize bir girişinizin olmadığı tahmin edilmekte. Mobil uyumlu web sitesi ve çeşitli reklam çalışmaları ile siz de görünürlülüğünüzü arttırabilir ve dijital platformlarda rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz.

Mobil uyumluluk sorunlarınız veya reklam çalışmalarıyla ilgili uzmanlarımızdan bilgi almak için "bize ulaşabilir" veya "Talep formu" doldurarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Ekosistemin partner ajansı Marketing Atölye

Bir mail uzağınızdayız !