Blog / Kosgeb İnternet Reklam Destek Paketleri

Kosgeb İnternet Reklam Destek Paketleri

Aytunç Uysal tarafından Ara 09, 2018 tarihinde yayınlandı

Reklam Yönetimi

Kosgeb İnternet Reklam Destek Paketleri

Ara 09, 2018

Kosgebden İnternet Reklamcılığına Hibe
Kosgeb internet üzerinden reklam vermeyi destekleyen yeni kampanyasını duyurdu.

Kosgeb; Kobilerin internet reklamları ile ilgili destek paketi açıklandı.

Kosgeb, gelişen internet reklamcılığı konusunda firmalara destek paketleri oluşturacağını duyurdu. Kosgeb bir devlet oluşumu olarak bu desteği planlarken en çok düşündüğü nokta ;

Firmaların artık geleneksel reklam yöntemleri ile zaman ve para kaybetmelerinin gereksiz olduğunu, takip edilemeyen reklam modelleri yüzünden firmaların büyüme veya dönüşüm oranlarının hep eksik kaldığı, eş zamanlı pek çok platforma hakim olabiliyor olunması aynı hedef kitleye pek çok kez reklamı gösterebiliyor olması ve doğru insanın daha kolay bulunabiliyor olması.

Kosgeb açıkladığı bu planlamarda firmalara destekleri sürdüreceklerini ve gelişim çağının en önemli hamlesinin internet reklamcılığı olacağını belirtti;

İşte Kosgeb'in açıkladığı tanıtım paketleri;

Web/Mobil Tabanlı Tanıtım Giderleri:

1- Web/Mobil Tabanlı Tanıtım Giderleri için işletmeye sağlanacak desteğin toplam üst limiti 5.000 (beş bin) TL’yi geçemez.

2- Web Tabanlı Tanıtım: Ekonomi Bakanlığı tarafından “Ön Onay Verilen E-Ticaret Siteleri Listesi”nde yer alan e-ticaret sitelerinde yayınlanan tanıtım giderlerine destek verilir. Bu kapsamda ilgili e-ticaret sitelerine yapılan üyeliğin en az 1 (bir) yıl olması şartı aranır. Ancak e-ticaret sitelerine yapılan üyeliğin sadece site içi reklam ve reklam bandı (banner) giderlerini kapsaması durumunda destek sağlanmaz. Program süresi içerisinde her bir destek başvurusu için işletmeye sağlanacak desteğin üst limiti 2.500 (ikinbinbeşyüz) TL’yi aşamaz.

3- Mobil Tabanlı Tanıtım: Akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayarların işletim platformlarında (Android, IOS, vb.) işletmeye özel yapılan tanıtım uygulamalarına destek verilir. Bu uygulamalar; işletmenin iletişim, ürün, harita bilgileri ve işletmeye ait diğer tanıtım bilgilerini kapsamalı ve işletmeye ait web sayfasında uygulamanın indirme bağlantısı olmalıdır. İşletmeye sağlanacak desteğin üst limiti 5.000 (beş bin) TL’yi geçemez.

4- Bu destekten yararlanmak suretiyle hazırlatılan/bastırılan ürün kataloğu ve mobil tabanlı uygulamalarda KOSGEB logosu ve internet adresinin (www.kosgeb.gov.tr) yer alması gerekir.77-78

5- Desteğe konu olan ve yurt içinden sağlanacak ürün ve/veya hizmetin alınacağı hizmet sağlayıcının iştigal konusu ile ürün/hizmet konusu uyumlu olmalıdır.

Bizimle iletişime geçin

Ekosistemin partner ajansı Marketing Atölye

Bir mail uzağınızdayız !